רגע לפני שאתם קוראים על "ספרד עם ילדים" חשוב לי להסביר לכם באיזה אתר אתם נמצאים. האתר נקרא כשם המיזם- "משא למסע". זהו מיזם הנצחה לתרמילאים שנהרגו במהלך הטיול שלהם. במיזם אנחנו משאילים (ללא עלות) תרמילי גב למטיילים למסעות בארץ ולטיולים קצרים לחו"ל. התרמילים מנציחים את התרמילאים על ידי פאץ' זכרון ודף מידע. אתם מוזמנים להשאיל תרמיל, לתרום תרמיל ולהפיץ את המיזם. תוכלו לקרוא עוד מידע בדף הבית ובשיטוט באתר. בכל מקרה, אם אתם נוסעים לספרד, תהנו וזכרו להיזהר. 

ספרד עם ילדים

11 ימים – הורים + 3 ילדים בגילאים  3,7,10 (במנשא על הגב)

ברצלונה והפירנאים

שלד

ברצלונה 3 לילות

צפון ארגון 3 לילות צפון

מערב קטלוניה 3 לילות

על גבול אנדורה לילה אחד

הטיול שלנו

יש הרבה אפשרויות – נראה לי שזה מתווה טוב:

שני מוקדי כוכב בפירנאים בשני אזורים יפים – צפון ארגון ומערב קטלוניה.

שני טיולים השוברים את הנסיעה בימים בהם נוסעים ממקום למקום. נסיעה ראשונה – טיול מעגלי במנזר מונסרט בדרך לארגון. נסיעה שנייה – ביקור במערת נטיפים, גן חיות והעיירה לורד שבצרפת במעבר מארגון למערב קטולוניה.

למידע נוסף על הטיול שלנו לספרד ועל טיולים אחרים שלנו, מוזמנים ללחוץ על הקישור הבא – ספרד עם ילדים 

ברצלונה עם ילדים

לינה:

ישנו במלון דירות שנקרא central apartments barcelona וממש אהבנו. דירה מאוד נחמדה, קרוב לסגרדה פמיליה וגם מרחק הליכה קצת ארוך אך סביר מהרמבלה (אבל יש מטרו ליד)

בכמה מילים – ברצלונה בלי ילדים וברצלונה עם ילדים זה שני דברים שונים. אצלנו בגלל הגיל הצעיר של הילדים לא יכולנו לשבת בכיף בבתי קפה ברבעים העתיקים (יכולנו לשבת רק שזה לא היה כיף) או להיכנס ולהינות מהשווקים עם העגלה של הילדה. אז צריך לגוון ולדעת להתמודד עם בעיית התורים הארוכים. לא כל הימים היו מוצלחים אבל אני כותב מה עשינו. בדיעבד הייתי חותך יום.

יום 1– חצי יום הליכה.

אקווריום– מעולה לילדים. לכל הילדים זו הייתה חוויה

יום 2 – פארק גואל מוזיאון המדע– ממש מעולה לילדים. מעוצב מדהים. אחלה.

יום 3 – סגרדה לה פמיליה. מוזיאון ימי– נחמד וזול (מהיציאה של המטרו להקיף את המבנה מימין ולא משמאל), שייט בספינה– תמיד נחמד לילדים ונותן מנוחה של שעה וחצי לרגליים. הליכה למוזיאון השוקולד–   נחמד. ליד המוזיאון פארק ממש יפה Parc de la ciutadella עם אווירה נחמדה לסיום היום – מתקנים לילדים, מזרקה מאוד יפה, אגם עם סירות וסתם אווירה טובה.

יום 4 – איצטדיון tibidabo ומזרקות הקסם בערב.

יום בדרך לפירנאים

יום 5 – ביקור במנזר יפהפה וסיבוב מעגלי של 3-4 שעות. מכיוון שהילדים כבר מיצו את עניין המנזרים/כנסיות חשבנו שיהיה הרבה יותר מעניין והגיוני לשלב את מנזר Monserrat במסלול רגלי הכולל רכבת ורכבל. מונסרט נמצא כשעה נסיעה ברכב מברצלונה. הגענו ישירות למנזר עם הרכב. המקום פשוט יפה בכל קנה מידה. מהמנזר ירדנו ברגל בשביל מדרגות לכפר שלמטה בעמק, כשעה וחצי הליכה. כיכר הכפר אליה מגיעים מאוד נחמדה ומזמינה לשבת ולאכול גלידה. משם המשכנו לתחנת הרכבת כדי לנסוע תחנה אחת סה"כ ולהגיע לרכבל שנמצא בכפר הסמוך. כל שעה יש רכבת. העלייה ברכבל נחמדה וסוגרת סיבוב מעגלי של ארבע שעות ובעיקר משהו משמעותי שעושים בדרך לפירנאים.

פירנאים – צפון אראגון – broto והסביבה לצפייה במפת טיולים

לינה:

אנחנו ישנו ב – casa notario המיקום והאווירה מנצחים אבל המקום מאוד צפוף וקטן – אנחנו מאוד אהבנו אבל לא בטוח שאחרים יאהבו

ראיתי בבוקינג שהרבה אנשים ממליצים על hotel ordesa – מיקום מעולה ועושה רושם טוב

יום 6 – מסלול רגלי מלא בעמק אורדסה .Ordesa טיול הלוך חזור ל .cola de caballo אוטובוס לשמורה יוצא מהכפר  ,trola מסלול מאוד יפה אבל לא פשוט עם ילדים. מחולק לשלושה מקטעים שבסוף כל אחד מהם מפל. קטע ראשון שעה, קטע שני שעתיים למרות שבשמורה מגדירים כשעה, קטע שלישי שעה. הפואנטה של המסלול זה סוף הקטע השני והקטע השלישי. עולים 400 מטרים שרובם בקטע השני. אם הילדים מסוגלים שווה מאוד אבל קריעה. בדיעבד – הייתי עושה מסלול מעגלי בערוץ נחל שנקרא  rio bellos ליד הכפר sercue ירידה למפל, עלייה למערות נזירים וחזרה מעגלית.

יום 7 – קניונינג בנחל שנקרא rio bellos – לקריאה של פוסט 
מה זה בכלל קניונינג ? קודם כל זו הייתה חוויה מספר אחת של הילדים. הליכה במים בנחל, קפיצה במפלים, שחייה בבריכות וכל זה בטמפרטורה של 3 מעלות ולכן עם חליפת צלילה מאוד עבה. הילדים קפצו מגובה של 10 מטרים ולא הפסיקו לדבר על זה שבועיים. 
אני מניח שיש הרבה חברות שעושות את זה. אנחנו היינו עם חברה שנקראת aventuraspirenaicas והם היו מצויינים. כל הסיפור הוא 5 שעות. עלות לאדם 45 יורו ובינתיים מיכל ונעמה העבירו את הזמן על גדת הנחל בברוטו. 

יום בדרך – צרפת – סיבוב דרך צרפת כדי לדלג למקום הבא בפירנאים בצפון קטלוניה

יום 8 – במהלך הנסיעה דרך צרפת ביקרנו במספר מקומות ששברו לנו את הנסיעה הארוכה. הראשון היה מערת נטיפים עצומה עם צ'ופר לילדים של רכבת מדליקה בסוף ושייט קצרצר בסירה. ההסברים היו בשפה לא מובנת לילדים (וגם להורים). זה מעיק, אבל זה מה יש… לאחר מכן נסענו לגן חיות שנקרא zoo d'asson והיה נחמד, בעיקר הכלוב של הלמורים וההאכלה של החיות. לעיירה לורד הגענו כדי לראות את התהלוכה בערב. קנינו מזכרות מצרפת לילדים בחנות של ישראלי, אכלנו ארוחת ערב והתעצבנו על דקה דומיה לקורבנות הפלסטינאים לפני התהלוכה (זה היה בזמן צוק איתן) לאחר מכן ראינו את התהלוכה ולסיום נסענו כשעתיים בחזרה לספרד. 

פירנאים – צפון-מערב קטלוניה. Val d'aran והעיירה Vielha לצפייה במפת האזור

יום 9  – ביום הזה עשינו מסלול רגלי מלא באזור שנקרא  Montagarri  
במפות שלהם, אותן מחלקים בלשכת התיירות זה נקרא מסלול מספר 20. הנסיעה לשם מהממת אבל הבעיה של המסלול היא שהוא "הלוך-חזור". לספרדים אין בעיה עם זה, אבל לישראלים מסלול הלוך חזור פחות מתאים (מה לעשות, אנחנו נשברים באמצע) סה"כ 12 קילומטרים.
בתחילת המסלול יש רכבל סקי פעיל למטיילים למי שרוצה. זהירות מהסוסים במגרש החניה (לקריאה של פוסט).בדיעבד – היינו בוחרים מסלול אחר שהינו מעגלי – אבל זה מה שהמליצו לנו באינפורמיישן. 

יום 10 – רפטינג ומסלול קצר ויפה אחר הצהריים. לגבי הרפטינג, אין בעיה למצוא חברה שעושה את הרפטינג, יש הרבה כאלו בויילה. לגבי המסלול, זהו מסלול קצר אבל ממש יפה שנקרא uelhs deth joeu ומספרו 9 על המפה שמחלקים באינפורמיישן. הדרך למסלול מאוד מרשימה. 

אנדורה – פארק אתגרים

יום 11 – בשביל הילדים… naturlandia נסיעה של שלוש-ארבע שעות לאנדורה (פקקים בכניסה לאנדורה) כדי לבקר בפארק אתגרי בו יש מגלשת הרים מטורפת! יש הרבה אטרקציות בפארק הזה. פארק חבלים ואומגה (תור של שעה וחצי) מגלשת הרים שאסור לפספס (תור של שעה וחצי) טרקטורונים לילדים, חץ וקשת, מתנפחים, אופנועים קטנים לפעוטות ועוד. הפוטנציאל מאוד חזק אבל יש בעיה אם אין מבוגר על כל ילד. לכל המתקנים עולים בליווי מבוגר עד גיל 14. ולכן היה לנו קשה לפצל את עצמנו. מרות זאת הילדים מאוד נהנו. כל אחד עשה פעם אחת את המגלשה ועוד כמה אטרקציות נחמדות. ישנו בספרד קרוב לאנדורה כדי לצאת למחרת לכיוון שדה התעופה בברצלונה.

עלויות:

טיסה דרך אוקיאנה 5500 שקלים לכל המשפחה כשהזמנו 10 חודשים מראש (לקריאה של פוסט)

מלונות – ממוצע 100 יורו ללילה בפירנאים, 200 יורו ללילה בברצלונה

רכב – 1800 שקלים

הוצאות (לא כולל לינה והשכרת רכב) – 180  יורו ליום. כולל אוכל, דלק, אטרקציות וכניסות לאתרים

כעקרון ארוחה במסעדה ל-5 אנשים עולה בין 25 יורו (מקדולנד) ל- 50 יורו במסעדה סבירה לארוחה סבירה. אנחנו אכלנו פעם ביום במסעדה והשאר קנינו בסופרמרקטים

טיפים:

להשקיע באתר בוקינג כדי לחפש דירות ולא מלון ומיקום שווה. צריך להחליט האם ישנים במקום מבודד בהרים ונהנים מהטבע או בעיירה (שגם היא מאוד יפה) ואז יש תמרון יותר נוח עם חלוקת המשפחה. בכל מסעדה ממוצעת יש לילדים –  נגט זה נקרא naggets de pollo , צ'יפס –patatas fritas ,המבורגר hamburgesa לילדים תגידו – "solo pan con carne " וזה אומר רק קציצה ולחם כי אחרת זה מגיע עם מיונז, נקניק וביצה – מה שבדרך כלל הם לא אוכלים. ופיצות, פסטות וכו'. המכולות נפתחות רק בתשע וכן רצוי להצטייד באוכל בערב לפני ובבוקר לקנות בגט במאפיות שהן נפתחות יותר מוקדם. לוודא שיש מקרר בחדר. אנחנו מעדיפים דירה ולא מלון. ואם כבר מלון אז לברר אם יש מקרר ומטבחון.

 דירוג של הדברים הכי טובים:

איתמר:

 1. קניונינג
 2. אקווריום
 3. רפטינג
 4. מוזיאון השוקולד
 5. מגלשות הרים
 6. מוזיאון המדע
 7. מערה בצרפת
 8. מנזר + רכבל
 9. גן חיות
 10. האיצטדיון

 יואב:

 1. קנינינג
 2. רפטינג
 3. מגלשות הרים
 4. אקווריום
 5. מערת נטיפים
 6. מוזיאון השוקולד
 7. איצטדיון
 8. מוזיאון המדע
 9. גן החיות
 10. מנזר + רכב